Aktualności

Dwóch nietrzeźwych rowerzystów ukaranych mandatami po 2500 zł. Jeden z nich miał prawie 3 promile alkoholu

Data publikacji 19.01.2022

Wysokie grzywny i odwoływanie się do rozsądku na drodze, najwidoczniej nie przekonały dwóch nietrzeźwych rowerzystów , zatrzymanych ostatnio na terenie Dzierzgowa. Jeden z nich, 46-letni mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Obaj rowerzyści zostali ukarani mandatami. Zgodnie z nowymi stawkami grzywien, to 2500 zł .

Patrol z posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej, zauważył kierującego rowerem mężczyznę, który wyraźnie nie panował nad swoim jednośladem. Policjanci zatrzymali rowerzystę do kontroli. 46-leni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 2,9 promila alkoholu. Za wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. 

Dzień później, w tych samych okolicznościach i w tej samej miejscowości, patrol z posterunku w Wieczfni Kościelnej zatrzymał kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. 44-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w  organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Nietrzeźwy rowerzysta to poważne zagrożenie na drodze. Naraża na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego. Mławscy policjanci apelują o trzeźwość i rozsądek na drodze. Ważna jest także reakcja świadków, w przypadku zagrożenia. Wystarczy zadzwonić i przekazać informację, korzystając z bezpłatnego numeru alarmowego 112.

 Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony