Aktualności

Nietrzeźwy kierowca uderzył w inny samochód i dachował. Trafił do policyjnego aresztu

Data publikacji 13.01.2022

Patrol prewencji z posterunku w Strzegowie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który chwilę wcześniej spowodował zdarzenie drogowe. Mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, uderzył w stojące na poboczu auto a następnie dachował na środku drogi. 38-letni mieszkaniec pow. mławskiego trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem, na drodze w miejscowości Konotopa (gm. Strzegowo). Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Jak wynika z ustaleń interweniujących policjantów,  na prawym poboczu drogi,  w kierunku Strzegowa zaparkowane było bmw oraz skoda,  jedno z tych aut uległo awarii. W momencie gdy kierowcy byli poza tymi pojazdami, omijający ich opel, uderzył w skodę a następnie dachował, zatrzymując się na środku jezdni. Kierowcą opla okazał się 38-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Nie odniósł obrażeń. W organizmie miał pond 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy w pięciu kategoriach. 38-latek, po zbadaniu przez lekarza, trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mławscy policjanci apelują – jeśli widzisz kierowcę, którego sposób jazdy wskazuje, że może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków, zadzwoń pod bezpłatny numer 112 i przekaż informację. Twoja reakcja może uratować czyjeś zdrowie a nawet życie. Bezpieczeństwo na drodze zależy bowiem od każdego z nas.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

Powrót na górę strony