Aktualności

Policjanci zatrzymali dwóch kierujących- jeden nietrzeźwy, drugi z dożywotnim zakazem

Data publikacji 12.01.2022

Patrole ruchu drogowego zatrzymały wczoraj dwóch kierujących pojazdami, którzy dopuścili się przestępstwa. Jeden z nich miał w organizmie ponad promil alkoholu, drugi kierował samochodem wbrew dożywotniemu zakazowi. Postępowania prowadzi mławska komenda Policji.

Wieczorem, na jednej z ulic w Szydłowie patrol, ruchu drogowego zauważył kierującego volkswagenem, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Jak się okazało, 35-letni mieszkaniec pow. mławskiego ma sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, wydany dożywotnio. Mężczyzna przewoził pasażera i jednocześnie właściciela auta. Właściciel volkswagena, za udostępnienie swojego pojazdu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania został ukarany mandatem. Zatrzymany w Szydłowie 35-latek odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia rano, interweniujący patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierowcę opla. Do zdarzenia doszło w Nowym Garkowie (gm. Szreńsk). 46-letni mieszkaniec pow. żuromińskiego miał w organizmie ponad promil alkoholu. Stracił prawo jazdy. W rozmowie z policjantami oświadczył, że poprzedniego dnia wieczorem pił wino. Za kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mławska Policja apeluje o rozsądek i trzeźwość za kierownicą. Apeluje także o przekazywanie informacji na temat kierowców, którzy mogą być pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer telefonu alarmowego 112. Taka reakcja ma ogromne znaczenie.  

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony