Aktualności

„Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…” ślubowanie nowych policjantów mławskiej komendy

Data publikacji 12.01.2022

To była dla nich ważna i długo wyczekiwana chwila – mowa o sześciu nowo przyjętych funkcjonariuszach Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Wczoraj, podczas uroczystej zbiórki, w obecności I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mławie mł. insp. Krzysztofa Hincmana oraz przełożonych, posterunkowi złożyli uroczyste ślubowanie:

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.

Posterunkowi Elżbieta Magdalena Łojewska, Arkadiusz Ostrowski, Dawid Gostomski, Wojciech Zbyszyński, Artur Rząb i Daniel Brzozowski pod koniec tego tygodnia rozpoczną szkolenie podstawowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Przed nimi życiowe wyzwanie i droga zawodowa, którą od teraz poznawać będą każdego dnia służby.

Cała szóstka nowych, mławskich policjantów to wyjątkowi, młodzi ludzie, którzy chcą swoje życiowe pasje i umiejętności wykorzystać w służbie na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Post. Elżbieta Magdalena  Łojewska o pracy w Policji marzyła od kilku lat, wcześniej jej plany pokrzyżowała kontuzja, ale jak dodaje - w końcu się udało. Post. Wojciech Zbyszyński studiował kryminalistykę i kryminologię, post. Daniel Brzozowski to były druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzewie, post. Dawid Gostomski przez ostatnie dwa lata pełnił  służbę w wojsku. Zamienił mundur żołnierza  na mundur policjanta. Jak dodaje, służba w Policji to rodzinna tradycja. Post. Artur Rząb pracował w archiwum sądowym, jednak służba policjanta to spełnienie jego zawodowych planów. Post. Arkadiusz Ostrowski to absolwent bezpieczeństwa wewnętrznego i sportowiec.  Witamy naszą nową koleżankę i kolegów w szeregach mławskiej  Policji. Gratulujemy życiowego wyboru i życzmy powodzenia.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

  • policjanci stoją w szeregu przed flagą RP
  • policjanci stoją w szeregu przed komendantem
  • policjanci w szeregu bliski kadr
  • policjantka z uniesioną dłonią do ślubowania
  • policjant podpisujący akt ślubowania
  • akt ślubowania
Powrót na górę strony