Aktualności

Piraci drogowi ukarani mandatami zgodnie z nowym taryfikatorem

Data publikacji 10.01.2022

Od 1 stycznia tego roku obowiązują nowe stawki grzywien, nakładanych w postępowaniu mandatowym. W pierwszych dniach stycznia mławscy policjanci nie odnotowali poważniejszych wykroczeń drogowych, jednak już pod koniec tygodnia nie zabrakło kierowców, którzy poza utratą prawa jazdy, otrzymali mandat w wysokości 1500 zł.

W czwartek po południu, prawo jazdy stracił 32-letni mieszkaniec pow. żuromińskiego. Został zatrzymany w Szreńsku. Jechał audi z prędkością 105 km/h  w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania, mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Kolejny pirat drogowy został zatrzymany w Żurominku. 42-letni mieszkaniec pow. wysokomazowieckiego, kierujący fordem, został zatrzymany w niedzielę, chwilę po godz. 16. Jechał z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy w 6 kategoriach. Otrzymał mandat w wysokości 1500 zł oraz 10 punktów karnych.

Wysokie stawki mandatów dotyczą także sprawców kolizji drogowych. Przekonał się o tym 28-letni kierowca audi. W czwartek, o godz. 16.30,  podczas trudnych warunków na drodze, wyprzedzał na wiadukcie i doprowadził do kolizji  z dwoma innymi pojazdami. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca audi został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów. Nowy taryfikator mandatów dostępny jest TUTAJ

 

Autor: asp. szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony