Aktualności

Zapłacił imitacją banknotu o nominale 200 zł, zarejestrowała go kamera monitoringu

Data publikacji 31.12.2021

Wydział Kryminalny mławskiej komendy Policji prowadzi postępowanie w sprawie oszustwa. Sprawca posłużył się imitacją banknotu o nominale 200 zł, płacąc za zakupy w jednym z mławskich sklepów. Oszusta zarejestrowała kamera monitoringu. Policja ostrzega przez oszustwem z wykorzystaniem łatwo dostępnych banknotów, przypominających oryginalne, opatrzonych napisem „souvenir”.

Do zdarzenia doszło na terenie jednego z osiedlowych sklepów. Młody mężczyzna zapłacił za zakupy imitacja banknotu o nominale 200 zł. Poza towarem, ekspedientka wydała mu resztę. Dopiero po chwili  zorientowała się, że została oszukana. To młody mężczyzna z unieruchomionym przedramieniem. Zarejestrował go monitoring w sklepie.

Policja ostrzega przed tego typu oszustwami, banknot na pierwszy rzut oka przypomina oryginał. Opatrzony jest jednak napisem „ Souvenir nie jest środkiem płatniczym”. Wystarczy chwila nieuwagi by dać się oszukać. Posłużenie się takim banknotem to przestępstwo, za które grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub mają informacje umożliwiające ustalenie sprawcy, proszone są o pilny kontakt z Policją. Informacje można przekazywać anonimowo. Kontakt pod numerami telefonów 47 703 62 00 (dyżurny KPP w Mławie) 47 703 62 57 ( WK KPP w Mławie). Informacje można także przesyłać na skrzynkę Facebook Policja Mława.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony