Aktualności

Pirat drogowy z BMW zatrzymany na ul. Wyspiańskiego w Mławie. Stracił prawo jazdy

Data publikacji 13.12.2021

Patrol ruchu drogowego zatrzymał pirata drogowego, kierującego bmw, który w centrum Mławy jechał z prędkością ponad 100 km/h. Jego „popisy” zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Kierowca odpowie za wykroczenia drogowe przed sądem. Prawo jazdy już stracił.

W czwartek wieczorem, patrol ruchu drogowego pełniący nadzór w centrum miasta, zauważył kierującego bmw, który z dużą prędkością jechał ul. Wyspiańskiego. Urządzenie pomiarowe wskazało 104 km/h. Kierowca został natychmiast zatrzymany do kontroli. Piratem drogowym okazał się 19-letni mławianin. Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym został ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu także uprawnienia do kierowania. W trakcie kontroli technicznej pojazdu, okazało się, że auto wyposażone jest w przyciemniane szyby, niezgodne z przepisami. Kierowca otrzymał kolejny mandat w wysokości 500 zł. Okazało się ponadto, że monitoring miejski zarejestrował inne wykroczenia, popełniane przez kierowcę BMW w centrum miasta. Postępowanie w tej sprawie prowadzi mławska komenda  Policji, sprawa zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do Sądu Rejonowego w Mławie.

Tego samego wieczoru, ten sam patrol ruchu drogowego zatrzymał innego pirata drogowego – tym razem na ul. Padlewskiego w Mławie. Mieszkaniec Warszawy jechał audi z prędkością 109 km/h. Kontrola drogowa zakończyła się mandatem, punktami karnymi i utratą prawa jazdy. Problem przekraczania dozwolonej prędkości na ul. Padlewskiego w Mławie zgłaszali m.in.  użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym miejscu można się zatem spodziewać wzmożonych kontroli drogowych.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony