Aktualności

Pijany kierowca uderzył w samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych

Data publikacji 13.12.2021

Patrol prewencji zatrzymał nietrzeźwego kierowcę renault, który w organizmie miał ponad 2,3 promila alkoholu. Pijany 28-latek uderzył w tył samochodu, którego kierująca zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Nietrzeźwemu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu, na ul. Sienkiewicza w Mławie. Jak wynika z ustaleń na miejscu kolizji, kierujący renault, 28-letni mieszkaniec pow. mławskiego, nie zdążył zahamować i uderzył w tył stojącej przed przejściem dla pieszych skody, którą kierowała mławianka. Kobieta wezwała patrol Policji. Jak się okazało, kierowca z renault miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu.  Trafił do policyjnego aresztu.

W nocy z soboty na niedzielę, patrol prewencji zatrzymał kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Policjanci zauważyli podejrzanie zachowującego się kierowcę volvo na ul Napoleońskiej w Mławie. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że 38-letni mieszkaniec pow. mławskiego ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Pijany mężczyzna przewoził pasażerkę. Stracił prawo jazdy a jego samochód został odholowany na parking strzeżony.

Zatrzymanym, nietrzeźwym kierowcom grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowania prowadzi mławska komenda Policji.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony