Aktualności

Wypadek na krajowej siódemce w Uniszkach. Policja apluje o ostrożność

Data publikacji 10.12.2021

Dziś rano, na drodze krajowej nr 7 w Uniszkach Cegielni, doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych. Trzy osoby zostały ranne. Wszystko wskazuje na to, że przyczyna wypadku było niedostosowanie prędkości do trudnych warunków na drodze. Policja apeluje o zachowanie maksymalnej ostrożności. Opady śniegu i miejscowe oblodzenia to prawdziwa pułapka.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu dzisiejszego wypadku w Uniszkach, kierujący audi 66-letni mieszkaniec Warszawy, jadąc w kierunku Gdańska, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, uderzył w tył jadącego przed nim mercedesa, a następnie wjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w osobowe renault. Renault kierował 21-leni mieszkaniec Mławy. W wyniku wypadku ranny został kierowca i pasażerka z renault oraz pasażer audi. Poszkodowani w wypadku zostali przewiezieni do szpitali w Mławie i Działdowie. Policjanci zatrzymali kierującemu audi prawo jazdy.  Postępowanie prawadzi mławska komenda Policji.

Policjanci apelują o zachowanie maksymalnej ostrożności na drodze. Zimowe warunki są trudne a chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznym wypadkiem.

autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony