Aktualności

Kolejni zatrzymani nietrzeźwi kierujący

Data publikacji 07.12.2021

Pomimo nasilonych kontroli oraz częstych zgłoszeń świadków, wciąż nie brakuje kierowców, którzy wsiadają za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Wczoraj wieczorem patrole Policji zatrzymały kolejnych dwóch pijanych kierowców, w tym 19-latka na ul. Kopernika w Mławie.

Patrol ruchu drogowego, pełniący nadzór na ul. Kopernika w Mławie, zatrzymał kierującego saabem, który przekroczył prędkość po ponad 20 km/h. Jak się okazało, 19-letni mławianin miał w organizmie 1 promil alkoholu. Młody kierowca stracił już prawo jazdy, grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Zagrożenie, dotyczące przekraczania prędkości na ul. Kopernika zgłaszali użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj, chwilę po godz. 18 w Konopkach, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego skodą.  29- leni mieszkaniec pow. ciechanowskiego miał w organizmie ponad 1,9 promila alkoholu. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami, zanim wsiadł za kierownicę, pił wódkę. Zatrzymany kierowca nie ma uprawnień do kierowania a samochód, którym kierował, nie był dopuszczony do ruchu.  Mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W obu sprawach postępowania prowadzi mławska komenda Policji. Policjanci apelują o reakcję i przekazywanie informacji o nietrzeźwych za kierownicą, wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 112.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony