Aktualności

„Andrzejkowy” weekend - zdarzenie drogowe na ul. Słowackiego i kolejni zatrzymani nietrzeźwi kierujący

Data publikacji 29.11.2021

W miniony weekend, na drogach powiatu mławskiego nie zabrakło zatrzymanych przez Policję nietrzeźwych kierujących. Interweniowali także świadkowie. Zatrzymanym kierowcom, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu, grożą teraz poważne konsekwencje, w tym kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, tuż przed godz. 23, mławscy policjanci odebrali zgłoszenie, dotyczące zdarzenia drogowego na ul. Słowackiego w Mławie. Kierowca audi uderzył czołowo w przydrożne drzewo. Po chwili na miejscu był już patrol prewencji i straż pożarna. Samochodem podróżowały trzy osoby. Przed przyjazdem służb o własnych siłach opuścili samochód. To dwaj mławianie w wieku 20 i 35 lat oraz 23-letni mieszkaniec gm. Wiśniewo.  Cała trójka  była pod wpływem alkoholu, dwaj mieszkańcy Mławy mieli w organizmie ponad 2 promile alkoholu, mieszkaniec gm. Wiśniewo  1,3 promila. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Policja ustala, kto kierował pojazdem. 

Tego samego dnia wieczorem, na Studzieńcu, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego mazdą. 36-letni obywatel Mołdawii miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Jak twierdził w rozmowie z policjantami, zanim wsiadł do samochodu pił piwo, potem postanowił pojeździć po mieście. Zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie kierowca, nie miał uprawnień do kierowania.

W niedzielę po południu, dzięki reakcji przypadkowych świadków zatrzymano pijanego kierowcę audi, który w organizmie miał ponad 2,6 promila alkoholu. Do zdarzenia doszło na krajowej siódemce  w Modle. Świadkowie zauważyli kierującego audi, który zjeżdżał na pobocze a następnie przeciwległy pas ruchu. Zatrzymali podejrzanego kierowcę i powiadomili Policję. Za kierownicą auta siedział 27-letni mławianin.  Jak twierdził w rozmowie z interweniującym patrolem ruchu drogowego, w sobotę wypił dużą ilość alkoholu  a w niedzielę pił tylko piwo, po czym postanowił wybrać się na przejażdżkę. Kierowca stracił prawo jazdy.

Wszystkim zatrzymanym, nietrzeźwym kierującym grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi KPP  w Mławie.

 

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony