Aktualności

Interweniujący, mławscy dzielnicowi ujawnili narkotyki i kradzież prądu

Data publikacji 08.11.2021

Mieszkanka Mławy poprosiła o pomoc dzielnicowych. Miała problem z lokatorem, który zabarykadował się w garażu i nie opłaca czynszu. Podczas interwencji policjanci odnaleźli kilka porcji handlowych narkotyków, ujawnili także kradzież prądu. Zatrzymali dwóch mężczyzn. Trwają dalsze czynności.

Przed weekendem, mławscy dzielnicowi odebrali zgłoszenie od mieszkanki Mławy, która oświadczyła, że lokator, któremu wynajmuje pokój i garaż od dawna nie płaci czynszu. Od pewnego czasu  unika właścicielki a ostatnio zabarykadował się w garażu. Podczas interwencji policjanci poczuli zapach  palonej marihuany. Przedostali się do garażu. Wewnątrz przebywało dwóch mężczyzn. Podczas przeszukania pomieszczenia policjanci odnaleźli kilka torebek foliowych z marihuana oraz jedną z amfetaminą. Dzielnicowi zatrzymali 36-letniego lokatora i przebywającego z nim 25-letniego mieszkańca Mławy.  25-latek w piątek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto, w budynku mieszkalnym, w którym lokator wynajmował pokój, dzielnicowi ujawnili kradzież prądu. Zamontowano tam przewody elektryczne, omijając układ pomiarowy. Policjanci powiadomili operatora.  Trwają w tej sprawie dalsze ustalenia. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

Powrót na górę strony