Aktualności

Bezpieczny długi weekend na drogach powiatu mławskiego

Data publikacji 02.11.2021

Mławscy policjanci ruchu drogowego podsumowali prowadzone od piątku, wzmożone działania, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa podczas długiego, świątecznego weekendu. Na drogach powiatu mławskiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę.

Ten długi, świąteczny weekend można zaliczyć do wyjątkowo bezpiecznych na terenie pow. mławskiego. Podstawowym zadaniem policjantów było udzielanie pomocy oraz działania kontrolno- prewencyjne na drogach dojazdowych do cmentarzy i w rejonach nekropolii. Policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości ponad 340 kierujących. Od piątku do świątecznego poniedziałku  odnotowano 11 kolizji drogowych, co jest porównywalne z sytuacją w zwykły weekend.

I listopada, tuż przed godz. 10 rano, doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia w Lipowcu Kościelnym. 80-letni kierowca toyoty, na łuku drogi nie dostosował prędkości, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Całe zdarzenie zakończyło się mandatem dla kierującego seniora.

Działania kontrolno- prewencyjne potrwają do końca dnia. Policjanci prowadzą wzmożone kontrole prędkości  oraz stanu trzeźwości kierujących. Zwracają także szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych  oraz warunki przewozu pasażerów. Apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz używanie elementów odblaskowych po zmierzchu.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

 

 

Powrót na górę strony