Aktualności

Policjant, w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, poszukiwanego do odbycia kary za przestępstwa drogowe

Data publikacji 02.11.2021

Policjant z komendy z Żurominie, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 47-letni mławianin miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Jak się okazało zatrzymany ma sądowy zakaz kierowania pojazdami, był także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa drogowe. Został osadzony w areszcie śledczym.

Do zdarzenia doszło w sobotę, przed godz. 13, na drodze wojewódzkiej 563. Policjant z żuromińskiej komendy zauważył renaulta, którego kierowca wyraźnie nie panował nad autem. Zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, a następnie prawe pobocze. Policjant wyprzedził renaulta. Wymusił na kierującym zatrzymanie się. Gdy podszedł do kierującego, przedstawiając się i wydając polecenia, by kierowca wyłączył silnik, ten nagle ruszył. Policjant pojechał za nim i ponownie, w pobliżu Turzy Małej, zatrzymał kierującego i odebrał mu kluczyki. Wezwał także patrol z mławskiej komendy.

Jak się okazało podczas interwencji, 47-letni kierowca renaulta miał w  organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Był także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do zakazu sądowego kierowania pojazdami. W mławskiej komendzie usłyszał kolejne zarzuty, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Został przewieziony do aresztu śledczego. 

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony