Aktualności

O krok od tragedii - senior wyprzedzał dwie ciężarówki, zderzył się z mercedesem

Data publikacji 26.10.2021

Wczoraj, na drodze W 563, w pobliżu Parceli Łomskich doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. 84-letni kierowca opla, podczas manewru wyprzedzania, doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka mercedesem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Senior stracił prawo jazdy, sprawa zostanie skierowana do sądu.

Do zdarzenia doszło wczoraj, chwilę po godz. 11. Jak wynika ze wstępnych ustaleń interweniujących policjantów, 84-letni mieszkaniec pow. mławskiego, kierujący oplem, jadąc w kierunku Lipowca Kościelnego, na prostym odcinku drogi wyprzedzał dwa pojazdy ciężarowe. Nie upewnił się jednak, co do bezpieczeństwa tego manewru i będąc na przeciwległym pasie ruchu zauważył zbliżającego się mercedesa. Kierowca opla, unikając zderzenia czołowego, zjechał na pobocze z lewej strony a następnie gwałtownie skręcił w prawo, uderzając w bok mercedesa. Mercedesem kierował 33-letni mieszkaniec pow. aleksandrowskiego. Oba uszkodzone pojazdy zablokowały pas jezdni. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący byli trzeźwi.

Z uwagi na stworzenie poważnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, 84-letni kierowca opla stracił prawo jazdy. Sprawa zostanie skierowana do sądu.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

Powrót na górę strony