Aktualności

Z niezamkniętego auta złodziej ukradł portfel z kartą bankomatową i kodem PIN - skorzystał z niej kilka razy

Data publikacji 25.10.2021

Pozostawianie w samochodzie wartościowych przedmiotów, portfela czy dokumentów to duża nieostrożność. Przekonał się o tym mieszkaniec Mławy, który wieczorem nie zamknął auta a wewnątrz pozostawił portfel z dokumentami i kartą bankomatową oraz kodem PIN. Złodziej skorzystał z okazji. Skradzionej karty użył kilkakrotnie.

Mieszkaniec Mławy stracił w ten sposób kilka tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło przed weekendem. 54-letni mławianin zaparkował samochód przed posesją. Jak się okazało, zapomniał go zamknąć. Wewnątrz auta pozostawił portfel z dokumentami, pieniądze oraz kartę bankomatową wraz z kodem PIN. Gdy mławianin wsiadł do swojego samochodu następnego dnia, nie odnalazł już portfela. Po sprawdzeniu konta bankowego,  okazało się, że złodziej kilkakrotnie  wypłacał pieniądze, korzystając z karty i załączonego do niej kodu PIN. Zanim karta została zablokowana, mławianin stracił w sumie kilka tysięcy złotych.   

Sprawcy kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Policja apeluje o odpowiednie zabezpieczanie pojazdów, pozostawianych na parkingach. Niezamknięty samochód a w nim portfel z dokumentami, pieniądze, karta bankomatowa i dołączona karteczka z kodem PIN to duża nieostrożność i prawdziwa okazja dla złodzieja. Wychodząc  z auta, zabierajmy ze sobą dokumenty, portfel, telefon czy torbę. Pozostawienie takich przedmiotów,  nawet na krótką chwilę, to okazja dla złodzieja.  

Autor : asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

 

Powrót na górę strony