Aktualności

Wspólna akcja z uczniami klas policyjnych. Odblaski trafiły do seniorów

Data publikacji 19.10.2021

Pochmurny, deszczowy dzień, to idealna okoliczność, by zadbać w szczególny sposób o bezpieczeństwo pieszych. Sprzymierzeńcami mławskiej Policji w dzisiejszych działaniach „Bezpieczne przejście„ oraz akcji „Świeć Przykładem”, była młodzież z klas policyjnych. Pomimo deszczu, nie zabrakło im zaangażowania. Jeszcze przed południem do pieszych w centrum Mławy trafiło ponad 100 odblasków, wręczanych z uśmiechem i radą, by używać ich na co dzień.

Każdego roku, w okresie jesienno- zimowym, wzrasta liczba niebezpiecznych zdarzeń drogowych  z udziałem pieszych. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, zamglenia powodują, że piesi stają się mało widoczni – nie tylko poza terenem zabudowanym ale także w mieście.

Dzisiejsza odblaskowa akcja adresowana była głównie do osób starszych i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem… choć były wyjątki. Seniorzy prosili o odblaski nie tylko dla siebie ale także sąsiadów i rodziny. To wyraz troski i odpowiedzialności. Co do wyjątków,  dwaj starsi panowie stwierdzili, że wiedzą jak być bezpiecznym i uważają na drodze a odblasków nie zamierzają nosić, bo nie potrzebują. Zapytani, czy  będą zatem dostatecznie widoczni dla kierującego, który może okazać się mniej uważny niż dwaj starsi panowie… odparli zgodnie, że pewności nie mają.

Ten mały, odblaskowy gadżet sprawia, że pieszy staje się bardziej widoczny na drodze. Bycie widocznym w ruchu drogowym  to podstawa. Pamiętajmy, że nie jesteśmy na drodze sami- od naszego zachowania, wyobraźni i odpowiedzialności zależy bardzo wiele.

Pozdrawiamy młodzież z klasy policyjnej Akademickiego Centrum Kształcenia i dziękujemy za wspólne działania profilaktyczne.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

  • uczniowie klasy policyjnej na tle radiowozu
  • uczniowie rozdają seniorom odblaski na ulicy
  • uczniowie rozdają seniorom odblaski na ulicy
Powrót na górę strony