Aktualności

Kolejni piraci drogowi stracili prawo jazdy. Policja apeluje o rozsądek na drodze

Data publikacji 18.10.2021

W ciągu pół godziny, na drodze krajowej nr 7 w Żurominku, policjanci ruchu drogowego zatrzymali uprawnienia do kierowania dwóm kierowcom. Obaj przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Mławska Policja zapowiada dalsze, wzmożone kontrole i apeluje do kierowców o rozsądek na drodze.

W niedzielę  wieczorem, patrol ruchu drogowego, nadzorujący bezpieczeństwo na odcinku krajowej siódemki w Żurominku, zauważył kierującego nissanem, jadącego z prędkością 122 km/h w terenie zabudowanym. Kierujący został natychmiast zatrzymany do kontroli. Piratem drogowym okazał się 27-letni mieszkaniec pow. ostródzkiego. Patrol zatrzymał kierującemu prawo jazdy. Ponadto kierowca z powiatu ostródzkiego został ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Niespełna pół godziny później, na tym samym odcinku siódemki, patrol ruchu drogowego zatrzymał kolejnego pirata drogowego. Kierowca volkswagena jechał z prędkością 111 km/ h. Za kierownicą auta siedział 25-letni obywatel Rumunii.  Zatrzymany do kontroli kierowca stracił prawo jazdy, został także ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Mławska Policja zapowiada dalsze wzmożone kontrole i apeluje do kierowców o rozsądek na drodze oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości. Jesienne warunki na drodze wymagają od kierowców szczególnej ostrożności. Miejscowe zamglenia, opady deszczu, niskie temperatury spadające nocą nawet do 0 °C , nie sprzyjają bezpieczeństwu i wpływają na wydłużenie drogi hamowania. Pamiętajmy, nie jesteśmy na drodze sami – bądźmy ostrożni.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

Powrót na górę strony