Aktualności

Zatrzymany dwa razy w ciągu godziny – nie miał uprawnień do kierowania a samochody, którymi kierował zostały odholowane

Data publikacji 18.10.2021

Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego audi. 25 -latek już wcześniej stracił prawo jazdy. Brak uprawnień nie przeszkodził mu w kierowaniu pojazdem – jak się okazało niesprawnym technicznie. Niespełna godzinę później, ten sam patrol zatrzymał mężczyznę po raz kolejny, tym razem kierował seatem.

Do zdarzenia doszło w piątek rano, na ul. Dworcowej w Mławie. Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego audi, 25-letniego mieszkańca pow. mławskiego. Kierowca nie korzystał z pasów bezpieczeństwa a pojazd miał widoczne usterki, zagrażające bezpieczeństwu. Jak się ponadto okazało, kontrolowany kierowca już wcześniej stracił prawo jazdy. Po kontroli, audi zostało odholowane na koszt właściciela, na parking strzeżony. Kierowca został poinformowany, że sprawa zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do sądu.

Niespełna godzinę później, na ul. Nowej w Mławie, ten sam patrol ruchu drogowego zauważył seata, którym kierował ten sam 25-latek. Okazało się ponadto,  że seat nie ma aktualnych badań technicznych. Drugi pojazd kierującego bez uprawnień trafił na lawetę.  Sprawa zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do Sądu Rejonowego w Mławie. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony