Aktualności

Nietrzeźwy kierowca spowodował zdarzenie drogowe i uszkodził sygnalizację świetlną na Studzieńcu

Data publikacji 18.10.2021

Na skrzyżowaniu Al. Marszałkowskiej i ul. Studzieniec w Mławie, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Lekko ranna została młoda kobieta. Sprawcą zdarzenia okazał się nietrzeźwy kierowca bez uprawnień, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Uderzył w saaba a następnie staranował sygnalizator przy przejściu dla pieszych. To nie jedyny zatrzymany, w ciągu ostatnich dni, nietrzeźwy sprawca zdarzenia drogowego.

Dyżurny mławskiej Policji odebrał zgłoszenie w niedzielę, tuż przed godz. 2 w nocy. Policjanci, pracujący na miejscu zdarzenia drogowego ustalili, że kierujący hondą, 21-letni obywatel Ukrainy, jadąc ul. Studzieniec w kierunku ul. Piekiełko, na skrzyżowaniu z Al. Marszałkowską, nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w prawidłowo jadącego saaba. Saabem kierował 22-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Po zderzeniu z saabem, kierowca hondy uderzył w sygnalizator przy przejściu dla pieszych, na ul. Studzieniec. W wyniku zdarzenia, lekko ranna została 19-letnia pasażerka saaba. Kobieta została przewieziona do szpitala w Mławie.

Jak się okazało, kierujący hondą  mężczyzna był pod wpływem alkoholu. W organizmie miał ponad 0,60 promila. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Trafił do policyjnego aresztu.  Trwają czynności mławskiej Policji.

To nie jedyny, nietrzeźwy sprawca zdarzenia drogowego. W piątek, tuż przed północą, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego volvo. 43-letni mieszkaniec pow. mławskiego, wpadł do rowu przy krajowej siódemce w Kuklinie, jechał sam. Kierował bez uprawnień, a w organizmie miał ponad 0,90 promila alkoholu. Samochód nietrzeźwego kierowcy został odholowany a on sam trafił do policyjnego aresztu. W sobotę usłyszał zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony