Aktualności

Pijany pirat drogowy zatrzymany na krajowej siódemce w Żurominku

Data publikacji 13.10.2021

Pomimo wzmożonych kontroli drogowych oraz apeli o rozsądek i trzeźwość za kierownicą, wciąż niestety nie brakuje kierowców lekceważących bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj wieczorem, w Żurominku, patrol ruchu drogowego zatrzymał pijanego kierowcę, jadącego w terenie zabudowanym, z prędkością ponad 100 km/h.

Patrol, pełniący nadzór na odcinku krajowej siódemki w Żurominku, zauważył kierującego jaguarem, jadącego z prędkością 102 km/h. Kierowca został natychmiast zatrzymany. Jak się okazało, za kierownicą auta siedział 34-letni, nietrzeźwy mławianin. W organizmie miał ponad 0,90 promila alkoholu. Jak twierdził w rozmowie z policjantami, wypił jedynie dwie lampki wina do obiadu. 34-latek stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Policja apeluje - widząc kierowcę, którego zachowanie  może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu, wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112 i przekazać informację. Taka reakcja ma ogromne znaczenie, może zapobiec niebezpieczeństwu.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony