Aktualności

Pił od kilku dni, wsiadł za kierownicę

Data publikacji 12.10.2021

Patrol ruchu drogowego zatrzymał w pobliżu Dzierzgowa nietrzeźwego kierującego fordem. 59-letni kierowca miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Jak oświadczył policjantom podczas kontroli - pił od kilku dni a samochodem wybrał się po alkohol do sklepu.

Do zatrzymania doszło wczoraj, po godz. 14.00. Policjanci ruchu drogowego, nadzorujący drogi na terenie gm. Dzierzgowo, zauważyli podejrzanie zachowującego się kierowcę forda. Natychmiast zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą auta siedział 59- letni mieszkaniec pow. mławskiego. Był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Okazało się, że  w organizmie ma ponad 3,5 promila. Jak oświadczył interweniującym policjantom, alkohol pił od kilku dni. Został zatrzymany w drodze do sklepu, jechał po alkohol. Przewoził pasażera, który także był pod wpływem alkoholu.

Samochód nietrzeźwego kierowcy został odholowany na parking strzeżony na koszt właściciela. Zatrzymany mężczyzna  stracił prawo jazdy. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony