Aktualności

Dwie kolizje drogowe, dwóch nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 11.10.2021

Podczas weekendu mławscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. W obu przypadkach byli to uczestnicy zdarzeń drogowych. Jeden z nich uderzył w inny pojazd, drugi wypadł z drogi do rowu i uderzył w drzewo. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotnie południe, w Wieczfni Kościelnej. Jak wynika z ustaleń policjantów, pracujących na miejscu kolizji, kierujący oplem astrą, jadąc w kierunku Mławy wykonywał zasygnalizowany manewr wyprzedzania opla corsy. Podczas tego manewru kierujący corsą skręcił w lewo, uderzając w bok astry. Kierowca astry przewoził dwóch pasażerów. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Kierowca corsy, 52-letni mieszkaniec pow. nidzickiego twierdził, że winny kolizji jest kierujący astrą i powiadomił Policję. Na miejscu okazało się, że kolizję spowodował zgłaszający, który w dodatku jest w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał ponad 0,60 promila alkoholu. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami, rano wypił piwo. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. 

Do kolejnej kolizji z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło w niedzielę rano, w Stupsku. Kierujący alfą, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Policję powiadomił przypadkowy świadek. Kierujący alfą, 36-letni mieszkaniec pow. mławskiego, podczas interwencji Policji,  miał w  organizmie  ponad 0,90 promila alkoholu. Po zbadaniu w mławskim szpitalu, został osadzony w policyjnym areszcie.

Obaj  kierowcy, poza konsekwencjami za spowodowanie kolizji drogowej, odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo top grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony