Aktualności

„Bezpieczna droga do szkoły” – bo bezpieczeństwo zależy od każdego z nas

Data publikacji 01.10.2021

Mławscy policjanci podsumowali, trwającą od początku września akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Patrole ruchu drogowego kontrolowały autobusy oraz nadzorowały drogi w rejonach szkół. W zorganizowanych spotkaniach profilaktycznych, które prowadzili dzielnicowi oraz zespół profilaktyki społecznej mławskiej komendy Policji, uczestniczyło blisko 2 tysiące najmłodszych mieszkańców miasta i powiatu. Na tym jednak nie koniec.

Policjanci ruchu drogowego, pełniący nadzór w rejonach szkół, ujawnili ponad 150 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w pobliżu placówek oświatowych. Zwracali szczególną uwagę na warunki przewozu dzieci, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz zachowanie pieszych. Ponad 800 osób zostało ukaranych mandatami, policjanci stosowali także pouczenia.

Każdego dnia mławscy  policjanci spotykali  się z uczniami najmłodszych klas szkół podstawowych oraz starszymi grupami przedszkolaków, by wytłumaczyć dzieciom, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, by doszło do groźnego zdarzenia. Dzieci chętnie opowiadały o zaobserwowanych, niebezpiecznych sytuacjach drogowych. Mówiły także o błędach, popełnianych przez dorosłych – przechodzenie lub przejeżdżanie na czerwonym świetle, nie korzystanie z pasów bezpieczeństwa, rozmowa przez telefon w czasie kierowania samochodem, jazda z dużą prędkością, "nazywanie brzydko" innych kierowców.... to tylko niektóre przykłady. Pamiętajmy, że dzieci są wnikliwymi obserwatorami i przykład dorosłych ma ogromne znaczenie.

Podczas zajęć oraz happeningów „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”, policjanci wręczali dzieciom elementy odblaskowe. Bycie widocznym na drodze, to podstawa – dzieci doskonale o tym wiedzą.

Na tym jednak nie koniec niespodzianek. Trwa bowiem nadal konkurs plastyczny pod hasłem    Ekipa T.A.K – Bezpieczeństwo. Dzieci i młodzież przygotowują prace plastyczne i komiksy. Na zwycięzców konkursu czekają wspaniałe nagrody. Szczegóły na naszej stronie TUTAJ 

 

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

  • policjant rozdaje grupie dzieci odblaski
  • happening przed przejściem dla pieszych
  • policjantka przeprowadza dzieci przez przejście
  • grupa przedszkolna na zajęciach z policjantką
  • policjant przeprowadza dzieci przez przejście
  • zdjęcie grupowe dzieci z policjantką
Powrót na górę strony