Aktualności

Czołowe zderzenie pojazdów na krajowej siódemce w Wiśniewie, ranne dwie osoby

Data publikacji 01.10.2021

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło tuż przed godz. 2 w nocy, na krajowej siódemce w Wiśniewie. Po zderzeniu jeden z samochodów dachował w pobliskim rowie, drugi zablokował pas ruchu. Dwie osoby zostały ranne. Do zdarzenia doszło podczas manewru wyprzedzania. Policja apeluje o rozsądek ostrożność na drodze.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący audi 19-letni mieszkaniec pow. mrągowskiego, jadąc w kierunku Gdańska i wykonując manewr wyprzedzania, zjechał na przeciwległy pas ruchu po czym  uderzył czołowo w jadące tym  pasem audi. Kierował nim 23-letni mławianin, przewoził troje pasażerów. W wyniku zderzenia, audi 19-latka wypadło z drogi i dachowało w rowie. Samochód, którym podróżowali mieszkańcy Mławy, zatrzymał się w poprzek jezdni, blokując pas ruchu.  Kierujący pojazdami nie odnieśli obrażeń, pomocy medycznej wymagało dwóch pasażerów. Z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Mławie. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Mławska policja szczegółowo wyjaśnia przebieg i przyczyny tego zdarzenia. Utrudnienia w ruchu na krajowej siódemce trwały do rana. Ruch odbywał się wahadłowo.

Policja apeluje o rozsądek i wyobraźnię na drodze – głównymi przyczynami tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych jest najczęściej  nadmierna prędkość oraz nieprawidłowe wyprzedzanie. Chwila brawury może kosztować czyjeś zdrowie lub życie. Warto się nad tym zastanowić, zanim zdecydujemy się wyprzedzić inny pojazd lub sprawdzić możliwości naszego auta.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony