Aktualności

Pirat drogowy zatrzymany w Lipowcu Kościelnym, jechał z prędkością 145 km/h

Data publikacji 01.10.2021

Wczoraj tuż przed godz. 18, w Lipowcu Kościelnym patrol ruchu drogowego zatrzymał 33-letniego pirata drogowego. Mieszkaniec pow. mławskiego jechał przez miejscowość z prędkością 145 km/h – przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h. Zagrożenie polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości na tym odcinku drogi zgłaszali użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Patrol mławskiej drogówki,  pełniący nadzór nad ruchem drogowym w Lipowcu Kościelnym, zauważył kierującego mercedesem, który jechał w kierunku Mławy, z prędkością 145 km/h. Kierowca został natychmiast zatrzymany do kontroli. 33-letni mieszkaniec pow. mławskiego został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. oraz 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu także uprawnienia do kierowania, które posiadał w trzech kategoriach. 

Dzięki bieżącej analizie zagrożeń oraz użytkownikom Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa droga DW 563 w Lipowcu Kościelnym pozostaje pod nadzorem patroli ruchu drogowego. Radzimy zatem zwolnić – także dlatego, że nie jesteśmy na drodze sami. Jazda z nadmierną prędkością, to główna przyczyna groźnych wypadków  drogowych. Droga to nie tor wyścigowy - Twoja chwila brawury może doprowadzić do tragedii.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony