Aktualności

Kolejny pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadków

Data publikacji 28.09.2021

Nietrzeźwi za kierownicą, to poważne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Policja co raz częściej otrzymuje zgłoszenia od przypadkowych osób, które widząc podejrzane zachowanie kierowcy, dzwonią na numer alarmowy 112. Wczoraj, w taki właśnie sposób, patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego hondą, który w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Dyżurny mławskiej komendy, tuż po godz. 19, otrzymał zgłoszenie o podejrzanym kierowcy hondy, który jedzie krajową siódemką w kierunku Mławy. Jak wynikało z relacji świadków, kierowca wyraźnie nie panował nad pojazdem. Kierujący hondą wjechał do miasta. Został zatrzymany na Al. Św. Wojciecha przez interweniujący patrol ruchu drogowego. Za kierownicą siedział  38-letni mławianin. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Jak oświadczył w  rozmowie z policjantami, zanim zdecydował się prowadzić, wypił wódkę i piwo. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy w pięciu kategoriach. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Policjanci dziękują świadkom za reakcję. To przykład odpowiedzialności i troski o bezpieczeństwo, które przecież zależy od każdego z nas.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony