Aktualności

Wypadek na ul. Grzebskiego. Ranna piesza

Data publikacji 22.09.2021

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie wypadku na ul. Grzebskiego w Mławie. Do zdarzenia doszło wczoraj, tuż po godz. 13, na oznakowanym przejściu dla pieszych. Przechodzącą tamtędy kobietę potrącił kierowca fiata.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, jadący fiatem w kierunku ul. Warszawskiej 64-letni mławianin, potrącił przechodzącą przez pasy 34-letnią obywatelkę Ukrainy. Kobieta, z potłuczeniami oraz urazem ręki została przewieziona do szpitala w Mławie. Kierujący samochodem oraz piesza byli trzeźwi. Kierowca prawdopodobnie nie zauważył w porę pieszej. Kierującemu zatrzymano  prawo jazdy.

To nie pierwsze takie zdarzenie w tym roku, na  ul. Grzebskiego. W marcu, na tym samym przejściu dla pieszych kierowca potrącił trzy osoby, w   tym  dziecko. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinni zwolnić i obserwować sytuację na drodze. Piesi także powinni stosować się do zasad bezpieczeństwa. Przed wejściem na pasy należy  upewnić się, czy jest to bezpieczny a kierowca nas widzi. Nawet jeśli pieszy ma pierwszeństwo, nic mu po nim, gdy ulegnie wypadkowi.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

Powrót na górę strony