Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły – spotkania z policjantami

Data publikacji 08.09.2021

Dziś rano, w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”, mławscy policjanci spotkali się z najmłodszymi dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie. Starsze grupy przedszkolaków oraz pierwszoklasiści, sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności na prawdziwym przejściu dla pieszych. Zajęcia odbyły się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Powrót do szkoły to prawdziwe wyzwanie. Najważniejszą sprawą jest oczywiście bezpieczeństwo. O tym jak być bezpiecznym w drodze do szkoły, wyjaśniali maluchom mławscy policjanci. Zanim dzieci sprawdziły swoje umiejętności na przejściu dla pieszych, policjanci przypomnieli im przepisy ruchu drogowego. Okazało się, że dzieci świetnie je znają i obiecały, że będą je stosować.

Dzieci widzą także i obserwują zachowanie dorosłych, kiedy Ci przechodzą z telefonem w ręku przez przejście dla pieszych lub ignorują czerwone światło. Opowiedziały policjantom o takich sytuacjach.

Uczniowie klas pierwszych wzięli także udział w happeningu, przypominając przejeżdżającym kierowcom – „Nie polujemy na zebrach!”

Policjanci przygotowali dla dzieci drobne upominki - elementy odblaskowe, dzięki którym najmłodsi będą lepiej widoczni na drodze.

Pozdrawiamy serdecznie przedszkolaków z „dwójki” oraz pierwszaków z „siódemki”. A rodzicom, opiekunom i starszemu rodzeństwu  przypominamy o dawaniu dobrego przykładu i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Spotkania edukacyjno- profilaktyczne połączone są z działaniami kontrolnymi w rejonach wszystkich placówek oświatowych na terenie całego pow. mławskiego.

 

asp.szt. Anna Pawłowska

 

  • policjant ruchu drogowego wręcza dziecku odblask
  • policjant rozdaje dzieciom elemnty odblaskowe
  • policjantka tłumaczy grupie dzieci zasady ruchu pieszych
  • policjantka przeprowadza grupę dzieci przez przejście dla pieszych
  • policjantka wręcza dzieciom elementy odblaskowe
  • zdjęcie grupowe, dzieci trzymają transparenty Kierowco - Nie polujemy na zebrach
Powrót na górę strony