Aktualności

Kolejni zatrzymani nietrzeźwi kierujący, jeden z nich ponownie w ciągu dwóch tygodni

Data publikacji 06.09.2021

Mławska policja prowadzi wzmożone kontrole na drogach, apeluje także o przekazywanie informacji na temat nietrzeźwych za kierownicą. Ostatni weekend to kolejni zatrzymani nietrzeźwi kierujący, wśród nich kierowca, który stracił prawo jazdy dwa tygodnie temu.

W sobotę, tuż przed 5 rano, na ul. Stary Rynek w Mławie,  patrol prewencji zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę lancii. Po zatrzymaniu okazało się, że za kierownicą auta  siedzi nietrzeźwy, 50-letni mieszkaniec pow. mławskiego. W organizmie miał ponad 1,30 promila alkoholu. To już jego kolejne zatrzymanie przez Policję. Dwa tygodnie temu, na ul. Sienkiewicza w Mławie, kierując samochodem w  stanie nietrzeźwości, spowodował kolizję drogową. Stracił wówczas  prawo jazdy. Tym razem, jak oświadczył interweniującym policjantom, zanim wsiadł za kierownicę pił w nocy piwo. 

Tego samego dnia rano, patrol ruchu drogowego zatrzymał w Strzałkowie (gm. Stupsk), nietrzeźwego kierującego dostawczym fiatem. 33-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 0,80 promila alkoholu. Jak tłumaczył policjantom, pił alkohol wieczorem i nie zdążył wytrzeźwieć. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

W niedzielę wieczorem, w miejscowości Wąsosze ( gm. Wieczfnia Kościelna), interweniujący parol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego oplem. 37-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. W rozmowie z policjantami stwierdził, że w ciągu dnia pił piwo. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

W piątek przed północą, na Al. Piłsudskiego w Mławie, patrol ruchu drogowego zauważył, popełniającego wykroczenia drogowe, kierowcę mazdy. Kierujący został natychmiast zatrzymany do kontroli. Jak się okazało, 20-letni obywatel Ukrainy, miał w organizmie ponad 0,80 promila alkoholu. Stracił prawo jazdy. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Zatrzymanym, nietrzeźwym kierującym grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowania prowadzi mławska komenda Policji.

Autor: asp. szt. Anna Pawłowska

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony