Aktualności

Nietrzeźwy z zakazem sądowym kierował niesprawnym technicznie tirem, trafił do policyjnego aresztu

Data publikacji 06.09.2021

Patrol ruchu drogowego z mławskiej komendy Policji, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę ciężarowej scanii, który poruszał się pojazdem, zagrażającym bezpieczeństwu ruchu drogowego. Jak się okazało, 30-letni mławianin ma sądowy zakaz kierowania pojazdami a lista popełnionych przez niego wykroczeń jest długa. Poza prowadzonym postępowaniem, sprawa zostanie skierowana do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Drogowego.

W sobotę rano, mławscy policjanci odebrali zgłoszenie, dotyczące nietrzeźwego kierowcy tira. Patrol ruchu drogowego zatrzymał podejrzanego kierowcę w pobliżu rampy rozładunkowej jednej z mławskich firm. Podczas kontroli okazało się, że 30-letni mławianin ma sądowy zakaz kierowania pojazdami a tir, którym się poruszał, zagrażał bezpieczeństwu ruchu drogowego.  Wstępne badanie potwierdziło stan nietrzeźwości kierującego, ten odmówił jednak dalszych badań. W związku z tym pobrano od kierującego krew do określenia zawartości alkoholu w organizmie.

Podczas dalszej, szczegółowej kontroli okazało się,  że kierowca nie rejestrował trasy i swojej aktywności za pomocą tachografu a pojazd, którym się poruszał był niesprawny technicznie. Usterki zakwalifikowano jako niebezpieczne. Policjanci ujawnili między innymi pęknięcia na powierzchni tarcz hamulcowych oraz krytyczne zużycie bieżnika opon. Zarówno ciężarowa scania jak i naczepa, nie miały aktualnych badań technicznych. Wymienione usterki poważnie zagrażały bezpieczeństwu ruchu drogowego. Kierowca tira trafił do policyjnego aresztu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi sądowemu, mławianinowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto sprawa zostanie skierowana do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Drogowego w Radomiu.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony