Aktualności

Przypadkowy świadek zatrzymał pijaną kierującą

Data publikacji 27.08.2021

Kierująca samochodem kobieta, nie panował nad pojazdem, zjeżdżając co chwila na przeciwległy pas ruchu. Niebezpieczną sytuację zauważył inny kierowca. Wyprzedził kierującą a następnie ją zatrzymał. Kobieta była pijana, świadek powiadomił Policję. To kolejny przykład odpowiedzialnego zachowania na drodze kierowcy, który uchronił innych przed niebezpieczeństwem.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem, na drodze relacji Mączewo – Strzegowo. Mieszkaniec Lublina zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę pojazdu marki Kia. Kierujący wyraźnie nie panował nad   pojazdem, zjeżdżając co chwila ze swojego pasa ruchu. Świadek wyprzedził ten pojazd a następnie go zatrzymał. Jak  się okazało, za kierownicą auta siedziała kobieta, była pod wyraźnym wpływem alkoholu. Interweniujący mężczyzna powiadomił Policję. Jak się okazało, 46-letnia mieszkanka pow. mławskiego miała w organizmie ponad 1,90 promila alkoholu. Kierującej zatrzymano prawo jazdy. Grozi jej wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Policjanci dziękują świadkowi za reakcję. Takie działanie to przykład troski i odpowiedzialności na drodze. Społeczne zaangażowanie w walce z nietrzeźwymi za kierownicą daje szanse na powstrzymanie zagrożenia. Warto zatem reagować.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony