Aktualności

Pościg za agresywnym kierowcą po amfetaminie

Data publikacji 27.08.2021

We wtorek wieczorem, ulicami Mławy, funkcjonariusze ruchu drogowego prowadził pościg za kierowcą mercedesa. Agresywny mławianin, w momencie zatrzymania zaatakował policjantów. Jak się okazało, był pod wpływem amfetaminy a w samochodzie przewoził narkotyki. Trafił do policyjnego aresztu, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci drogówki w centrum miasta zauważył popełniającego wykroczenia kierowcę mercedesa. Kiedy chcieli zatrzymać kierującego do kontroli, ten zlekceważył sygnały do zatrzymania i ruszył do ucieczki popełniając kolejne wykroczenia. Po chwili funkcjonariusze zatrzymali pirata drogowego, który zaatakował interweniujących policjantów i im groził. 25-letni mławianin został szybko obezwładniony. Mężczyznę poddano testowi na obecność środków odurzających w organizmie. Okazało się, że był pod wpływem amfetaminy. Ponadto, w jego samochodzie policjanci odnaleźli ponad 100 gramów narkotyków. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Lista zarzucanych mu przestępstw jest długa - niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, naruszenie nietykalności cielesnej policjantów oraz groźby karalne, a także posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zatrzymany mławianin usłyszał już zarzuty w mławskiej prokuraturze . Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Czynności prowadzi mławska Policja pod nadzorem Prokuratora Rejonowego.
 

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony