Aktualności

Wypadek na ul. Płockiej, ranny rowerzysta

Data publikacji 23.08.2021

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie wypadku drogowego na ul. Płockiej w Mławie, w którym ranny został 67-letni rowerzysta. Starszy mężczyzna został potrącony przez kierującego samochodem dostawczym. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Do wypadku doszło w piątek, około południa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia,  67-letni rowerzysta, mieszkaniec pow. mławskiego, jechał prawym pasem w kierunku drogi krajowej nr 7.  Kierowca dostawczego mercedesa, 23-letni mieszkaniec Kluczborka, cofając  z drogi dojazdowej i włączając się do ruchu, uderzył w prawidłowo jadącego rowerzystę. Kierujący rowerem starszy mężczyzna, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Mławie. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Policja apeluje o ostrożność i wyobraźnię – nie jesteśmy na drodze sami. Chwila nieuwagi może zakończyć się utratą zdrowia a nawet życia. Wykonując manewr cofania lub włączając się do ruchu powinniśmy zachować szczególną ostrożność, mając na uwadze także bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony