Aktualności

Kolejni zatrzymani nietrzeźwi kierowcy i ich tłumaczenia

Data publikacji 23.08.2021

Pomimo tak wielu apeli o trzeźwość na drodze, wciąż nie brakuje kierowców, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę. Najczęściej tłumaczą policjantom, że wypili jedynie piwo…lub kilka piw, może parę kieliszków wódki. Wsiadając za kierownicę, stanowią śmiertelne zagrożenie na drodze.

W piątek po południu, policjanci otrzymali zgłoszenie kolizji drogowej na ul. Sienkiewicza w Mławie. Jak się okazało na miejscu, kierujący lancią 50-letni mieszkaniec pow. mławskiego, nie zachowując bezpiecznej odległości, uderzył w jadący przed nim pojazd. W organizmie miał ponad 1,80 promila alkoholu. Samochód nie miał ubezpieczenia OC.

W piątek wieczorem, na drodze relacji Szreńsk – Nowe Garkowo, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego volkswagenem. 42-letni mieszkaniec pow. żuromińskiego miał w organizmie ponad 0,60 promila alkoholu. Jak stwierdził w rozmowie z policjantami, wypił setkę wódki w Warszawie i wracał do domu.

W sobotnią noc, o godz. 1.20  na Al. Piłsudskiego w Mławie, patrol ruchu drogowego zatrzymał  do kontroli kierującego oplem, 19-letniego mieszkańca Mławy. Młody kierowca miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. W rozmowie z policjantami przyznał, że wypił kilka kieliszków wódki i postanowił odwieźć znajomych do domu.

Zatrzymani kierowcy stracili uprawnienia do kierowania, za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.  Postępowania prowadzi mławska komenda Policji.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony