Aktualności

Dzieci z Moraw, we współpracy z policjantami zorganizowały akcję „Jabłko czy cytryna”

Data publikacji 19.08.2021

Dzieci, spędzające wakacje na półkoloniach w Szkole Podstawowej w Morawach postanowiły zatroszczyć się o bezpieczeństwo w rejonie szkoły, zanim wybije pierwszy dzwonek. Do znanej już akcji profilaktycznej „Jabłko czy cytryna” zaprosiły mławskich policjantów ruchu drogowego oraz swoją dzielnicową Bożenkę. Celem akcji było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci w rejonie placówek oświatowych.

Akcja, w którą zaangażowały się dzieci, zbiegła się z działaniami kontrolnymi w rejonach szkół, realizowanymi przez ruch drogowy, w zakresie oznakowania drogowego  i infrastruktury, służącej bezpieczeństwu dzieci. Najmłodsi mieszkańcy gminy Stupsk, wraz ze swoim kolonijnym opiekunem postanowili zwrócić uwagę kierowcom, by przestrzegali obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Kierowcom, jeżdżącym wzorowo,  dzieci proponowały pyszną i zdrową ... gruszkę (element zaskoczenia). Zatrzymani do kontroli kierowcy, którzy dopuścili się wykroczenia, tym razem mieli wybór – mandat lub zjedzenie cytryny na miejscu, bez kwaśnej miny. Kosz pełen soczystych gruszek szybko się opróżnił. Cytryn zostało wiele – akcja dzieci napawa zatem optymizmem. Miejmy nadzieję, że kierowcy  wezmą sobie apel dzieci do serca i  będą przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

W ramach akcji, dzieci wzięły również udział w zajęciach profilaktycznych, poświęconych bezpieczeństwu na drodze oraz podczas wakacji, które poprowadziła asp. Aneta Prusik z zespołu profilaktyki społecznej mławskiej komendy Policji. Na koniec dzieci otrzymały upominki od swojej dzielnicowej sierż.szt. Bożeny Krystkiewicz, która wręczyła im, służące bezpieczeństwu, odblaskowe gadżety.

Najmłodsi mieszkańcy  gm. Stupsk udowodnili, że bezpieczeństwo zależy od każdego z nas – to ważny i godny naśladowania przekaz.

 

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

  • motocykl policyjny na pierwszym planie kosz z owocami
  • zdjęcie grupowe dzieci i policjantów
  • policjant zatrzymuje do kontroli samochód osobowy
  • dzieci częstują kierowcę gruszką
  • grupa dzieci, po prawej stronie policjantka wręcza dzieciom odblaski
  • zdjęcie grupowe dzieci trzymających elementy odblaskowe
Powrót na górę strony