Aktualności

„Bezpieczna droga do szkoły” – podsumowanie lustracji dróg w rejonach placówek oświatowych

Data publikacji 19.08.2021

Mławscy policjanci ruchu drogowego podsumowali trwające od początku sierpnia kontrole w rejonach placówek oświatowych. Celem lustracji była poprawa infrastruktury drogowej, służącej bezpieczeństwu na drodze. Policjanci ujawnili w sumie 47 różnego rodzaju nieprawidłowości. Kontroli poddano okolice wszystkich placówek oświatowych na terenie miasta i powiatu.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, którzy już wkrótce wrócą do szkoły, funkcjonariusze ruchu drogowego, we współpracy  z przedstawicielami szkół oraz zarządcami dróg,  skontrolowali drogi w rejonach szkół i placówek oświatowych na terenie powiatu mławskiego. Celem lustracji było sprawdzenie  istniejącego oznakowania i stanu infrastruktury drogowej, służącej głównie zapewnieniu bezpieczeństwa pieszym.

Policjanci ujawnili w sumie 47 nieprawidłowości,  uwagi dotyczące wadliwego oznakowania oraz złego stanu dróg, zostały  ujęte w protokołach pokontrolnych. Wnioski z przeprowadzonej lustracji zostały przekazane właściwym miejscowo zarządcom dróg, celem usunięcia uchybień.

Najczęściej ujawniane uchybienia dotyczyły braku odpowiedniego  oznakowania pionowego i poziomego, tj.  znaku A-17 (dzieci), znaku D-6 (przejście dla pieszych), tabliczki T-27 ( tzw. Agatka), oznakowania P-10 (przejście dla pieszych). Ponadto niektóre znaki były zasłonięte przez roślinność, niewidoczne i nieczytelne.

Wczoraj, podczas akcji profilaktycznej, połączonej z kontrolą w rejonie Szkoły Podstawowej w Morawach, dzieci apelowały do kierowców o wyobraźnię, rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W trosce o bezpieczeństwo, warto wziąć sobie prośbę dzieci do serca.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

 

Powrót na górę strony