Aktualności

Policjant po służbie odzyskał skradziony rower. Złodziejem okazał się 16-latek

Data publikacji 18.08.2021

Mławski policjant z wydziału kryminalnego, w czasie wolnym od służby odnalazł jeden ze skradzionych ostatnio na terenie miasta rowerów. Rower górski został skradziony w niedzielę przy jednej ze szkół podstawowych w Mławie. Jak się okazało, rower ukradł 16-letni mieszkaniec miasta.

Do zdarzenia doszło wczoraj, po południu. Policjant, który zakończył już służbę, przejeżdżał ulicą Długą w Mławie, gdy zauważył nieletniego, jadącego skradzionym rowerem górskim. Pojechał za podejrzanym chłopakiem i powiadomił kolegów z patrolu. Chwilę później 16-latek został zatrzymany, a rower zabezpieczony przez policjantów. Nieletni mieszkaniec Mławy, w rozmowie z policjantami powiedział, że rower ukradł sprzed jednej ze szkół. Mimo że przemalował ramę jednośladu nie uśpiło to czujności funkcjonariusza. Sprawa zostanie przekazana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Mławie.

Sezon rowerowy w pełni, mławska Policja apeluje o odpowiednie zabezpieczenie rowerów. Pozostawienie roweru w miejscu ogólnodostępnym bez nadzoru, nawet jeśli jest przypięty linką, to okazja dla złodzieja.

Autor: asp. szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony