Aktualności

Kolejny pirat drogowy zatrzymany dzięki KMZB

Data publikacji 17.08.2021

KMZB, czyli Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – to prosta aplikacja, dzięki której mieszkańcy mają wpływ na tworzenie bezpieczeństwa lokalnego. Wystarczy wejść na mapę i zaznaczyć zagrożenie, zgodnie z kategoriami. Dzięki takiemu zgłoszeniu w Wiśniewie, zatrzymano wczoraj pirata drogowego.

Zagrożenie w kategorii – przekraczanie dozwolonej prędkości, zostało zgłoszone przez użytkownika 15 sierpnia, w Wiśniewie, na drodze relacji Wiśniewko- Wyszyny Kościelne. Kolejnego dnia, dzięki wzmożonym kontrolom, patrol ruchu drogowego  zatrzymał pirata drogowego , który w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h. Piratem drogowym okazał się 19-letni kierowca audi, mieszkaniec pow. mławskiego. Młody kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. 

Budowanie bezpieczeństwa lokalnego zależy od każdego z nas, wejdź na mapę KMZB i zobacz na czym  to polega. Wszelkie informacje znajdziesz także na stronie policja.pl.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

zdjęcie - żródło: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

 

 

Powrót na górę strony