Aktualności

Kradzieże rowerów, Policja ostrzega

Data publikacji 16.08.2021

Minionego weekendu, na terenie Mławy skradziono dwa rowery górskie. W pierwszym przypadku rower był pozostawiony na stojaku bez zabezpieczenia, w drugim stał przypięty linką przed klatką schodową bloku. Policja prowadzi czynności i apeluje o odpowiednie zabezpieczanie jednośladów.

Sezon rowerowy w pełni i zainteresowanie rowerami także – niestety również wśród złodziei. W sobotę wieczorem nieznany sprawca ukradł rower górski, przypięty metalowa linką do barierki przed klatką schodową bloku na Osiedlu Młodych. Rower koloru różowo -czerwonego marki Oval wyposażony był w siedzisko dla dziecka. Sprawca przeciął linkę i ukradł rower.

W niedzielę, po południu skradziono rower górski marki Storm Shark koloru czerwono – czarnego, pozostawiony na stojaku przed szkołą podstawową przy ul. Warszawskiej. Rower nie był zabezpieczony.

Policjanci przypominają o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia jednośladów. Pozostawienie roweru bez nadzoru przez kilka godzin w miejscu ogólnodostępnym, to dobra okazja dla złodzieja- nawet wówczas, gdy rower zabezpieczony jest metalową linką.

Policja apeluje do osób, których informacje mogą pomóc w odnalezieniu skradzionych rowerów i ustaleniu sprawców o kontakt. Informacje można przekazywać anonimowo, wystarczy zadzwonić pod numer 47 703 62 00 lub 47 703 62 08 lub skorzystać ze skrzynki Facebook Policja Mława.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony