Aktualności

Weekend na drogach- pijany kierowca w rowie i zatrzymany pirat drogowy w Szreńsku

Data publikacji 16.08.2021

Przed nami jeszcze dwa tygodnie wakacji, mławscy policjanci ruchu drogowego apelują o ostrożność, rozsądek i trzeźwość za kierownicą. Minionego weekendu policjanci zatrzymali między innymi pijanego kierowcę, który wjechał do rowu oraz pirata drogowego.

W piątek po południu policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące zdarzenia drogowego w Głużku. Jak się okazało na miejscu, pijany 24-letni  kierowca opla, mieszkaniec pow. mławskiego, nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Nie odniósł obrażeń. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości młodemu kierowcy grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

W sobotę rano, w Szreńsku na ul. Mławskiej, patrol ruchu drogowego zatrzymał pirata drogowego, kierującego volvo. 26-letni mieszkaniec pow. mławskiego jechał w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, z prędkością 121 km/h. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi, stracił także prawo jazdy. 

Wzmożone kontrole drogowe na ul. Mławskiej w Szreńsku, są między innymi, wynikiem zgłoszeń  użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, którzy już wcześniej oznaczali na tym odcinku zagrożenie w kategorii – przekraczanie dozwolonej prędkości. Policja zachęca do korzystania z tej prostej aplikacji, służącej poprawie bezpieczeństwa lokalnego. 

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

 

Powrót na górę strony