Aktualności

Wielki Finał „Wakacji z Maxem 2021”

Data publikacji 29.07.2021

Wakacyjna akcja profilaktyczno – rekreacyjna pn. „Wakacje z Maxem” dobiegła końca. Wielki finał odbył się na terenie Mławskiej Hali Sportowej, ul. Piłsudskiego. Dobra zabawa połączona z nauką jak być bezpiecznym, to jest to – bo „Kreci nas bezpieczeństwo…”. Nagrodzeni uczestnicy letnich festynów otrzymali dyplomy i medale.

W dniu dzisiejszym 29 lipca, mławscy profilaktycy wspólnie z dzielnicowymi, uczestniczyli w finałowym przystanku akcji profilaktycznej „Wakacje z Maxem” – teren Mławskiej Hali Sportowej. W każdy czwartek lipca w czterech różnych miejscach na terenie naszego miasta były organizowane zajęcia i zabawy, które miały na celu wypełnienie czasu wolnego podczas wakacji w atrakcyjny sposób. Na dzieci czekało wiele atrakcji, które poza nami przygotowała m. in. Miejska Biblioteka Publiczna, Straż Pożarna i zaprzyjaźnione z akcją osoby. Organizatorem „Wakacji z Maxem” było Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie.

Przy policyjnym stoisku nie zabrakło konkursu „Odblask za rysunek”, „Znam znaki drogowe” lub można było wykonać odbitki linii papilarnych. Młodzież chętnie uczestniczyła w quizie w ramach kampanii MSWiA, pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Uczestnicy akcji rozwiązywali rebusy, krzyżówki i zagadki również z zakresu tematyki „cyberzagrożeń”.  Dzieci wykonywały dla nas rysunki przedstawiające zasady bezpieczeństwa na wakacjach – w tym nad wodą oraz w ruchu drogowym. Mieliśmy także nasz policyjny radiowóz, który pozwalał poczuć się najmłodszym jak prawdziwy policjant w akcji. My też świetnie się bawiliśmy.

W dniu finału zostały rozlosowano nagrody rzeczowe wakacyjnej loterii, m. in. sprzęt sportowy, jak również wyłoniono i nagrodzono zwycięzców konkursów. Wręczano nagrodzonym uczestnikom lokalnej akcji profilaktycznej dyplomy i medale. W policyjnym punkcie profilaktycznym, podczas zabawy związanej z bezpieczeństwem na wakacjach, w nagrodę nasi milusińscy otrzymywali elementy odblaskowe oraz ulotki i naklejki w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno -edukacyjnej pn. „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Pozdrawiamy wszystkich i czekamy już na następne wakacje z Maksem.

Autor: asp. Aneta Prusik

  • Fotografia kolorowa: lokalna akcja "Wakacje z Maxem" - maskotka MOPS w Mławie rozdaje nagrody dzieciom.
  • Fotografia kolorowa: lokalna akcja "Wakacje z Maxem" - punkt profilaktyczny Policji.
  • Fotografia kolorowa: lokalna akcja "Wakacje z Maxem" - maskotka MOPS w Mławie w punkcie profilaktycznym Policji.
  • Fotografia kolorowa: lokalna akcja "Wakacje z Maxem" - dziecko maluje kolorowankę dot. bezpieczeństwa na drodze.
  • Fotografia kolorowa: lokalna akcja "Wakacje z Maxem" - dzieci rysują ilustracje o bezpieczeństwie podczas wakacji.
  • Fotografia kolorowa: lokalna akcja "Wakacje z Maxem" - maskotka MOPS w Mławie z policjantka wręcza jej podziękowanie za uczestnictwo.
  • Fotografia kolorowa: lokalna akcja "Wakacje z Maxem" - maskotka MOPS w Mławie wręcza dzieciom nagrody.
  • Fotografia kolorowa: lokalna akcja "Wakacje z Maxem" - maskotka MOPS w Mławie razem z organizatorami rozdaje nagrody dzieciom.
  • Fotografia kolorowa: lokalna akcja "Wakacje z Maxem" - dziewczynka otrzymuje od organizatora medal za uczestnictwo.
Powrót na górę strony