Aktualności

Kolejni nietrzeźwi kierowcy, jeden z nich zatrzymany drugi raz w ciągu 3 dni

Data publikacji 21.07.2021

Ostatniej doby, na drogach pow. mławskiego zatrzymano kolejnych dwóch pijanych kierowców. Jeden z nich był zatrzymywany dwukrotnie w ciągu kilku dni za jazdę w stanie nietrzeźwości. Policja zapowiada dalsze wzmożone kontrole i apeluje do świadków o reakcję.

Wczoraj, o godz. 14.30, przypadkowy świadek powiadomił Policję, że w Dzierzgowie, zatrzymał jadącego całą szerokością jezdni, pijanego kierowcę. Podczas policyjnej interwencji okazało się, że za kierownicą peugeota siedzi 70-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.   Jak się ponadto okazało, zatrzymany nie miał uprawnień do kierowania. Stracił je trzy dni wcześniej, gdy został zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj wieczorem , na ul. M. Kolbego w Mławie, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego volkswagenem. 32-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jak twierdził w rozmowie z policjantami, zanim wsiadł do samochodu, wypił jedynie „setkę” wódki. Policjanci odebrali kierującemu prawo jazdy.

W obu przypadkach postępowania prowadzi mławska komenda Policji. Zgodnie z Kodeksem karny, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.  

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony