Aktualności

Nietrzeźwy, poszukiwany z zakazem sądowym uciekał pojazdem policjantom w pole kukurydzy

Data publikacji 21.07.2021

Zatrzymany po pościgu, 27-letni mieszkaniec pow. mławskiego, był poszukiwany do obycia kary pozbawienia wolności, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, nie zatrzymał się do kontroli drogowej a w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Próbował zgubić policyjny pościg, uciekając pieszo w pole kukurydzy. Trafił do policyjnego aresztu.

W poniedziałek w nocy policjanci z posterunku policji w Szreńsku, na trasie Luszewo – Ratowo, zauważyli opla, którym kierował poszukiwany przez Policję 27-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać do kontroli kierującego lecz on zaczął uciekać. Nie mogąc zgubić policyjnego pościgu, zatrzymał pojazd w pobliżu pola kukurydzy i już pieszo zaczął uciekać policjantom. Po chwili został zatrzymany w polu kukurydzy.

Jak się okazało, 27-latek, poza nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, miał także sądowy zakaz kierowania pojazdami. Podczas zatrzymania był agresywny, znieważał policjantów i groził im. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. W ciągu chwili dopuścił się kilku przestępstw. Wczoraj usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do sądowego zakazu kierowania pojazdami, niezatrzymania się do kontroli drogowej, grożenia oraz znieważenia policjantów. Zatrzymany został osadzony w areszcie śledczym. Grozi mu długoletni wyrok. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony