Aktualności

Zatrzymany z sądowym zakazem kierowania pojazdami, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu

Data publikacji 19.07.2021

W sobotę wieczorem, dyżurny mławskiej Policji odebrał zgłoszenie, dotyczące podejrzanie zachowującego się kierowcy audi. Patrol ruchu drogowego zauważył wskazany pojazd na mławskiej obwodnicy drogi krajowej nr 7 i zatrzymał kierującego do kontroli. 42-letni mieszkaniec Warszawy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W rozmowie z policjantami oświadczył, że zanim wsiadł za kierownice, wypił jedynie dwa piwa. Jak się okazało, zatrzymany  ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Jego samochód został odholowany a kierowca trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, pomimo obowiązującego zakazu sądowego, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje – Twoja reakcja ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa. Widząc podejrzanie zachowującego się na drodze kierowcę, zadzwoń pod numer alarmowy 112  i przekaż informację. Możesz to zrobić anonimowo. Jeśli sądzisz, że Policję powiadomi ktoś inny, bo nie tylko Ty jesteś świadkiem niebezpiecznej sytuacji, może być za późno, by zapobiec tragedii. Reaguj!

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony