Aktualności

Policja apeluje o ostrożność i zapowiada wzmożone kontrole

Data publikacji 16.07.2021

Przed nami kolejny wakacyjny weekend, mławscy policjanci apelują o rozsądek i trzeźwość na drodze, zapowiadają też wzmożone kontrole. Wczoraj na drogach pow. mławskiego zatrzymano kolejnych dwóch pijanych kierowców. Jeden z nich miał w organizmie 4 promile alkoholu! Został zatrzymany przez przypadkowego świadka i przekazany patrolowi prewencji.

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 1 w nocy, na drodze relacji Mława – Szreńsk w Modle. Przypadkowy świadek, mieszkaniec Mławy zauważył ,kierującego  volkswagenem,  zjeżdżającego z jednego pasa na drugi. Zatrzymał podejrzanie zachowującego się kierowcę na poboczu drogi, wyjął kluczyki ze stacyjki i powiadomił Policję. Jak się okazało, za kierownicą volkswagena siedział 46-letni mławianin. W jego samochodzie leżały puste butelki po alkoholu. Zatrzymany miał w organizmie 4 promile alkoholu ! Trafił do policyjnego aresztu. Policjanci dziękują świadkowi zdarzenia - to kolejny przykład odwagi i troski o bezpieczeństwo na drodze.

Tego samego dnia, o godz. 17.40 na drodze relacji   Kobuszyn – Ługi, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego audi. 47-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 1,90 promila alkoholu. Jak oświadczył w  rozmowie z policjantami, zanim wsiadł za kierownicę wypił kilka piw.

Obu zatrzymanym nietrzeźwym kierowcom  grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawiania wolności. Postępowania prowadzi mławska komenda Policji.

Policjanci ruchu drogowego zapowiadają także wzmożone kontrole prędkości, będą również zwracać szczególną uwagę na warunki przewozu pasażerów oraz stan techniczny pojazdów. 

Wczoraj, tuż przed godz. 13.00, na krajowej siódemce w Uniszkach Zawadzkich, patrol ruchu drogowego zatrzymał  kierującego toyotą. 61-letni mieszkaniec pow. mińskiego,  w terenie zabudowanym jechał z prędkością 110 km//h.  Pirat drogowy stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Policja apeluje o rozsądek i ostrożność na drodze oraz przestrzeganie przepisów. W trosce o bezpieczeństwo ważna jest też reakcja świadków. Jeśli widzimy pirata drogowego lub podejrzanie  zachowującego się kierowcę, wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112 i przekazać informację – chociażby anonimowo. Twoja reakcja ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa.

asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony