Aktualności

APLIKACJA KMZB - PRZEKAŻ INFORMACJE O ZAGROŻENIACH W TWOJEJ OKOLICY

Data publikacji 29.12.2020

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nadal wśród mieszkańców miasta oraz powiatu mławskiego cieszy się popularnością. Tylko od początku roku policjanci otrzymali za jej pośrednictwem ponad 800 zgłoszeń dotyczących przypadków stwarzania zagrożeń dla bezpieczeństwa. Zachęcamy do dalszego korzystania z aplikacji, ponieważ dzięki niej można szybko, łatwo i anonimowo przekazać służbom informacje o zagrożeniach.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie komunikacji pomiędzy społeczeństwem, a Policją. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i skuteczna w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo. To dzięki tej aplikacji, każdy mieszkaniec może mieć wpływ na to co dzieję się w jego rejonie zamieszkania i zgłaszać instytucjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo wszelkie przypadki stwarzania zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Od początku roku za pośrednictwem aplikacji do mławskiej komendy Policji wpłynęło ponad 800 zgłoszeń. Kolejny raz to przekraczanie dozwolonej prędkości zajmuje pierwsze miejsce na liście najczęstszych zgłoszeń, kolejno nieprawidłowe parkowanie oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Ilość zgłoszeń potwierdzonych do zweryfikowanych niepotwierdzonych stanowi większość na mapie zagrożeń. Natomiast punkty potwierdzone zostają w krótkim czasie, po dokładnej weryfikacji wyeliminowywane przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Bez wątpienia stan ten przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa zarówno na terenie miasta, jak i powiatu mławskiego, dlatego zachęcamy do dalszego korzystania z tej formy komunikacji z Policją.

Apelujemy jednak o  rozsądne korzystanie z aplikacji, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Pamiętajmy, że zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z bezpłatnego numeru alarmowego 112.

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. 

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.

Krajowa Mapa Zagrożeń dostępna jest pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

asp. Aneta Prusik

Powrót na górę strony