Aktualności

FINAŁ KONKURSU ODBLASKOWI SUPERBOHATEROWIE

Data publikacji 22.12.2020

Zgodnie z zapowiedziami, czas na podsumowanie i ogłoszenie zwycięzców konkursu pod nazwą „Odblaskowi Superbohaterowie”. Do projektu, który rozpoczął się 1 października tego roku mławska policja zaprosiła wszystkie dzieci ze szkół podstawowych pow. mławskiego. I tym razem najmłodsi udowodnili, że są Odblaskowymi Superbohaterami i znają zasady bezpieczeństwa na drodze.

Akcja ruszyła 1 października, podczas Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków. Działania miały na celu edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa pieszych na drodze, promocję używania elementów odblaskowych oraz aktywny udział najmłodszych, dbających o bezpieczeństwo własne i innych – tak jak czynią to „superbohaterowie”. Działania promował spot nagrany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Morawach oraz rysunkowe postaci – Julka i Janek - stworzone specjalnie na potrzeby działań profilaktycznych przez asp. Anetę Prusik.

Projekt zrealizowany został pod patronatem honorowym Starosty Mławskiego, Burmistrza Miasta Mława, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie oraz Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Starosta Mławski, Burmistrz Miasta Mława oraz samorządy lokalne gmin, przekazały elementy odblaskowe dla dzieci. Odblaskowe opaski, zawieszki i kamizelki trafiły do najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

Zgodnie z regulaminem, konkurs odbywał się w 3 grupach wiekowych i adresowany był do uczniów szkół podstawowych Mławy i pow. mławskiego. Grupa wiekowa uczniowie klas I-III – „Odblaskowy Superbohater to ja” – rysunek (technika dowolna), grupa wiekowa uczniowie klas IV – VI , plakat promujący używanie elementów odblaskowych z hasłem – technika dowolna, grupa wiekowa uczniowie klas VII -VIII - Komiks „Przygody Odblaskowego Superbohatera”- technika dowolna.

Komisja konkursowa oceniła 56 prac plastycznych, które przeszły eliminacje szkolne. Wybór był niezwykle trudny, bo każda z przesłanych prac zasługiwała na nagrodę. Komisja wyłoniła 8 laureatów nagrody głównej, przyznała także 4 wyróżnienia. Oto lista zwycięzców:

Laureatami NAGRODY GŁÓWNEJ zostali:

Klasa 1 – Luiza Sokal, Zespół Placówek Oświatowych w Szreńsku

Klasa 2 - Karolina Tadra, Szkoła Podstawowa w Windykach

Klasa 3 - Wiktor Grocki, Szkoła Podstawowa w Lipowcu Kościelnym

Klasa 4 - Julia Lewandowska, Szkoła Podstawowa w Stupsku

Klasa 5 - Alan Karpiński, Szkoła Podstawowa w Niedzborzu

Klasa 6 a - Michalina Tomkielska, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Mławie

Klasa 7 - Magdalena Wichowska, Szkoła Podstawowa w Niedzborzu

Klasa 8 - Weronika Lipińska, Szkoła Podstawowa w Niedzborzu

Laureatami WYRÓŻNIENIA zostali:

1. Mateusz Sobiech, klasa III, Szkoła Podstawowa w Stupsku

2. Maja Gadomska, klasa II (świetlica), Szkoła Podstawowa Nr 2 w Mławie

3. Błażej Pietkiewicz, Klasa IIIa, Zespół Placówek Oświatowych w Szreńsku

4. Gabriel Kościesza, kl. II, Szkoła Podstawowa w Bogurzynie

Nagrody, ufundowane przez Starostę Mławskiego, Burmistrza Miasta Mława oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie, zostaną przekazane laureatom za pośrednictwem wychowawców klas. Ponadto WORD w Ciechanowie przygotował upominki dla wszystkich uczestników konkursu. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych działaniach profilaktycznych.

PS. Przygody Superbohatera Kapitana Bezpieczeństwo, który ma siedzibę w naszej komendzie tak nas zaciekawiły, że czekamy na dalsze jego przygody. Chętnie je opublikujemy na naszych stronach internetowych.

Galeria wszystkich prac nagrodzonych na facebooku Policja Mława: www.facebook.com/policjamlawa

asp.szt. Anna Pawłowska

  • Fotografia: FINAŁ KONKURSU ODBLASKOWI SUPERBOHATEROWIE - praca plastyczna z plasteliny - dziewczynka przechodząca przez przejście dla pieszych
  • Fotografia: FINAŁ KONKURSU ODBLASKOWI SUPERBOHATEROWIE - prace plastyczne wybierają policjantka z KPP Mława i przedstawiciel z MDK Mława
  • Fotografia: FINAŁ KONKURSU ODBLASKOWI SUPERBOHATEROWIE - praca plastyczna wyklejana kolorowym papierem (dziewczynka w odblaskowym ubraniu a wokół niej różne odblaskowe elementy, np. na rowerze, ubraniu.
Powrót na górę strony