Aktualności

Wypadek na drodze relacji Garlino – Krzywonoś, zginął 28-letni mężczyzna. Kierowca zatrzymany

Data publikacji 21.12.2020

Trwają czynności prokuratury i policji w sprawie tragicznego, sobotniego wypadku, w którym zginął 28-leni mieszkaniec pow. mławskiego. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, został zatrzymany przez patrol z Posterunku Policji w Szydłowie.

Do zdarzenia doszło 19 grudnia, przed godz. 1 w nocy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki  VW Passat, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze a następnie uderzył w drzewo.  Kierowca wydostał się z rozbitego pojazdu i uciekł. W samochodzie podróżowało 5 pasażerów, jeden z nich 28 –letni mieszkaniec pow. mławskiego zginął na miejscu, trzy ranne osoby zostały przetransportowane do szpitali w Mławie i Ciechanowie. Kierowca passata został zatrzymany tego samego dnia, rano przez interweniujący patrol z posterunku Policji w Szydłowie. W momencie zatrzymania był w stanie po użyciu alkoholu (ponad 0,30 promila). Został osadzony w policyjnym areszcie.

Zgodnie z Kodeksem karnym art. 177§2 oraz 178 §1, za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony