Aktualności

Ukradli samochód i rozmontowali go, zostali aresztowani

Data publikacji 24.11.2020

Mławscy kryminalni we współpracy z prokuraturą rejonową oraz policjantami z Radomia i Ciechanowa zatrzymali trzech sprawców kradzieży audi A6, do której doszło w połowie listopada na terenie Mławy. Podejrzani, to mieszkańcy powiatu ciechanowskiego. Na wniosek prokuratora decyzją sądu zostali aresztowani na 2 miesiące.

Do zdarzenia doszło nocą, na jednym z niestrzeżonych parkingów w Mławie. Sprawcy działając wspólnie włamali się do audi A6, a następnie ukradli je, holując pojazd. W wyniku prowadzonych przez Policję i prokuraturę działań, cała trójka biorąca udział w kradzieży samochodu została zatrzymana w piątek rano. Natomiast w sobotę decyzją Sądu Rejonowego w Mławie zostali osadzeni w areszcie, w którym spędza 2 miesiące. Zatrzymani to mieszkańcy pow. ciechanowskiego w wieku 31, 36 i 41 lat, którzy wcześniej mieli już konflikt z prawem. Ponadto, podczas zatrzymania, podejrzany 41-latek posiadał przy sobie środki odurzające. Za przestępstwo to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci odnaleźli także skradzione audi A6. Sprawcy rozmontowali samochód na części, które ukryli w trzech miejscach na terenie powiatów mławskiego i ciechanowskiego.

Trwają dalsze czynności Policji i prokuratury. Trzem podejrzanym mężczyznom, którzy w sobotę zostali aresztowani grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: asp. szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony